KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15564056
nr 1556 4056
Knut Lundström
(1892-1945), Sverige
Oljemålning, "Paris". Signerad a tergo. Olja på duk, 55x47 cm, yttermått inklusive ram: 66x57 cm
Kondition: dukskada
Knut Lundström, svensk målare född i Östersund 1892, död i Köpenhamn 1945.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 18:07:56
900 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Knut Lundström
Läs mer om Knut Lundström